ZAJÍMAVÉ TIPY ZE STAVEBNICTVÍ

Nová střecha na klíč se zárukou 5 let - férová cena +420 603 960 218
Na co se nás klienti ptají? Pokud máte dotaz i vy, kontaktujte nás prosím.

Rekonstrukci střechy pod FVE. Dobrý den, poptávám rekonstrukci střechy pod FVE. Jedná se o plochou střechu kde je momentálně izolace řešena asfaltovými pásy. Nová by měla být dle požadavků pro FVE nehořlavá, takže zřejmě plechová. Předpokládám potřebu provedení nějakých klempířských prací po obvodu střechy. Nejlepší by bylo se domluvit na obhlídce přímo na místě.


Stavbu přístřešku/pergoly. Rád bych u vás poptal stavbu přístřešku/pergoly. Chci obestavět chatu přístřeškem cca 7x3 metry. Výšku a sklon nechávám ke zvážení. Materiál svislých trámů bych rád surovou kulatinu, podobné (ale ne stejné) jako na obrázku v příloze. Může být s i bez kůry. Dřevo dle dostupnosti, nemusí být rovné. Přírodní "nerovný" vzhled je v pořádku, takže netrvám na rovném smrku/borovice, může být i nerovný listnatý strom. Samotná střecha je myšlená jako "zelená", tzn s tenkou vrstvou hlíny a nízkým travnatým porostem (hlínu a zatravnění si vyřeším sám) Vodorovné příčky můžou být dřevo, dřevěná příhradovina (střešní vazníky), nebo i kovové profily. Nechávám na vašich zkušenostech. Konstrukci střechy a izolaci vám nechám k nabídnutí. Pokud jste už někde zelenou střechu stavěli, rád se podívám na fotky.


Rekonstrukce umakartu. Dobrý den, děláte i rekonstrukci původní umakartové koupelny? Chtěl bych od vás cenovou nabídku na rekonstrukci původní umakartové koupelny v Brně. Bylo by nutné odstranit původní materiály, včetně podlahy a vybavení. Dále by bylo nutné odstranit dělící příčku mezi záchodem a zbytkem koupelny. Výsledná podoba by měla obsahovat sprchový kout (namísto současné vany), přípojku na pračku (která zde nyní není), záchod a umyvadlo na jiném místě a koupelnový radiátor. Chtěl bych se zeptat na předběžný odhad ceny rekonstrukce a jaké jsou Vaše časové kapacity.


Hydroizolace střechy. Dobrý den, je možná hydroizolace střechy na zahradním křídle? Jedná se o pultovou střechu o maximálních rozměrech 10,25 x 3,9 m o sklonu do 9°. V současné době máme na střeše plechovou falcovanou krytinu. Potřebovali bychom na stávající bednění udělat krytinu z asfaltových pásů jako podklad pro vegetační střechu. Horní pás by měl mít certifikát proti prorůstání kořenů. Jedná se tedy o montáž těchto dvou vrstev pásů (1. vrstva mechanicky, 2. vrstva horního pásu natavením). Dále by se měly izolovat dřevěné hranoly, které budou tvořit vanu pro kačírek střechy a natavením přířezy pásu přimontovat kačírkové lišty o celkové délce cca 10 m.


Oprava střešních vpustí. Dobrý den, dům s plochou střechou - povrch asfaltový svařovaný pás Pluvitec TECH300, stáří 11 let, dvě střešní vpustě pro odvod dešťové vody. Jeden ze svodů několik metrů pod vpustí je porušený a při dešti je mokrá stěna (svod jde ve stěně uprostřed domu). Jedná se tedy o havarii, firma Sebak to procházela kamerou. Vpusť má průměr 7 cm, a jde do hloubky cca 20 cm, dále jsou litinové díly svodu o vnitřním průměru 10 cm. Firma Sebak je ochotna nám provést opravu svodu vložkou, ale požadovala po nás nejprve provést opravu vpusti, protože kvůli malé šířce vpusti by se do ní svojí technologií nedostali. Proto bychom se rádi dohodli na opravě obou vpustí před následnou opravou svodů dešťové vody. Děkujeme.


Dobrý den. Zasílám poptávku opravy zatékající střechy i s foto-dokumentací v příloze. Cihlová bytovka, 3 patra (problém se týká vrchního bytu, půdní vestavby). Jedná se o sedlovou střechu, materiál krytiny tašky (myslím Tondach), sklon střechy odhadem 30-35? Oplechování komínu již několikrát zlobilo minulé majitele (opraveno bylo cca dva roky zpět pouze tmelem), nám nyní začalo zatékat pod komínem a kolem komínu dovnitř do bytu půdní vestavby (zde nejspíše bude poškozena i spodní fólie, jinak by nejspíše nezatékalo přímo, ale nějakou cestičkou - dle mého není oplechování zhotoveno zcela dle ČSN normy - není dvojité a je příliš úzké). Chtěli bychom tento problém vyřešit dlouhodobě, nikoliv pouze na rok/dva, ale budeme vděčni v tuto chvíli za jakékoliv úspěšné řešení. Aktuální problém, který je, že teče do dvou místností (jedna těsně u komína a druhá pod komínem) - i z tohoto důvodu si myslíme, že bude chyba v oplechování, protože jinak samotná střecha vypadá bez problému. S pozdravem a díky, R. F.


Zhodnocení stavu střechy a zateplení. Dobrý den, uvažuji o zateplení půdní místnosti v RD. Zároveň s tím bych chtěl zhodnotit stav střechy, jestli je vůbec možné zateplení provést a nebude nutné opravit i střechu. Chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné domluvit se na vytvoření cenové nabídky zateplení, popřípadě opravy střechy. Dále bych se chtěl ještě zeptat, jestli provádíte i opravu půdních podlah? Předem moc děkuji za odpověď S pozdravem J. L.


Rekonstrukce pultove strechy 60m2. Dobrý den, můžu u vás poptat předběžnou nabídku na rekonstrukci pultové střechy na rodinném domě? Případně i hrubý odhad délky realizace? Současná střecha:
- sklon 20%
- plocha cca 60m2 (spodní část: šxd 4mx7,5m + navazující horní část o jiné šířce: šxd 5,4mx5m), na kraji je komín
- lehčený beton s perlitem, na tom nejspíš nějaká izolace + latě
- krytina: eternitové (s azbestem) vlnovce - třeba likvidace
- připojena fotka základníého pohledu na střechu
Střecha po rekonstrukci - nechám si poradit:
- uvažuji o zateplení střechy extrudovaným XPS polystyrénem (2 vrstvy o celkové šířce 15-20cm)
krytina:
- něco bezúdržbového s dlouhou životností
- určitě ne střešní taška, uvažoval jsem i o fólii
- spíš profilovaná AL nebo plechová krytina
Očekávám od realizace:
- návrh vhodné rekonstrukce
- bezproblémové provedení


Rádi bychom u Vás poptali zhotovení střechy dle přiložené projektové dokumentace vč. dodávky materiálů na stavbu. Střecha bude instalována v části od hřebene do vnitrobloku a bude tvořena dvěma částmi. Demontáž současného krovu (jeho části) vč. tašky.
Střešní konstrukce a krov:
Nová část střešního pláště je navržena s krytinou z PUR panelových šablon z ocelového žárově zinkovaného plechu s polyestersatovou povrchovou úpravou v tloušťce 210/170mm v designu „falcované krytiny“. Ocelový plech tl. 0,6mm. Ze spodní strany protihluková úprava - tlumivá vložka červenohnědá barva. Sklon 6°. Tepelná izolace je součástí konstrukce. RAL 3013
Klempířské prvky:
Okapový systém je navržen z pozinkované oceli barevné. Podokapní žlaby budou půlkruhového tvaru. Střešní svody D 100 mm i kotlíky budou ze stejného materiálu jako žlaby. Oplechování parapetů bude provedeno z pozinkovaného plechu. Oplechování střešních prvků bude provedeno dle technologických postupů doporučených výrobci jednotlivých prvků. Prosím o návrh řešení.


Dobrý den,
rádi bychom Vás požádali o cenovou nabídku na opravu okapových rýn. Děkumeme za cenovou nabídku.


Dobrý den, poptávám kompletní řešení žlabů a sněhových zábran na RD. Jedná se o klasickou sedlovou střechu, kde je potřeba vyměnit staré okapní žlaby a přidat sněhové zábrany. Dle předchozího zaměření, které v minulosti bylo provedeno by se mělo jednat o následující položky:

-demontáž žlabů,krytiny a montáž krytiny bm 62
-podokapní žlab barva cihlově červená bm 62
-kotlík kónický ks 6
-koleno lisované ks 10
-odpadní roura bm 20
-sněhový hák ks 350
Prosím o cenovou nabídku včetně práce, dopravy a případně DPH.
Děkuji.

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů

Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě