Co je co na stavbě? Odpovědi na vaše dotazy

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Co je větrací taška?


Větrací taška je speciální druh střešního materiálu, který slouží k ventilaci a odvodu vlhkosti z podkroví. Tyto tašky mají speciální otvory nebo kanálky, které umožňují proudění vzduchu mezi střešním pláštěm a izolací. Tím se předchází vzniku kondenzace a následnému poškození střešní konstrukce a izolace. Větrací tašky jsou obvykle instalovány na hřebeni střechy nebo v oblastech s nízkou ventilační kapacitou. Při jejich instalaci je důležité dodržovat správné techniky a stavební předpisy, aby byla zajištěna správná ventilace. Při výběru větracích tašek je také důležité dbát na vhodný typ pro konkrétní střešní materiál a typ střechy, ať už se jedná o pálenou tašku, betonovou tašku, plechovou střechu nebo jiný typ. Větrací tašky mohou přispět k lepšímu mikroklimatu v podkroví a prodloužit životnost střešní konstrukce.


Co je zateplování střechy?


Zateplování střechy je proces, při kterém se střešní konstrukce izoluje a tím se zlepšuje tepelná vlastnost střechy a snižují energetické ztráty domu. Existuje několik různých možností pro zateplení střechy. Mezi nejčastěji používané izolační materiály patří minerální vlna, polystyren, polyuretan nebo ekopanely. Výběr závisí na konkrétních požadavcích a potřebách střechy. Při zateplování střechy je důležité dodržovat stavební předpisy a dbát na správnou techniku montáže. Izolace by měla být pevně a bez mezer upevněna na střešní konstrukci tak, aby nevznikal tepelný most. Dále je třeba zajistit správné větrání střešního prostoru a odvod vlhkosti, aby nedocházelo ke kondenzaci.


Co jsou příhradové vazníky?


Příhradové vazníky - speciální typ konstrukce používaný při zateplování střechy. Jsou to vzájemně propojené vazby, které tvoří mřížku nad stropem a pod krytinou. Tyto vazníky mají tu výhodu, že umožňují umístit izolační materiál mezi nimi, což poskytuje vynikající tepelnou izolaci střechy.


Co jsou srubové stavby?


Srubové stavby jsou konstrukční systém, který se používá při výstavbě domů. Principem srubových staveb je spojování dřevěných prvků, tzv. srubů. Tyto sruby mají speciální tvar a jsou vyrobeny z masivních dřevěných kmenů, které jsou zpravidla buď zaoblené, nebo zúžené na obou koncích, aby se mohly snadno spojit s dalšími sruby. V srubových stavbách se často používá tradičního dřeva, jako je borovice, smrk nebo modřín. Dřevo je přirozený a ekologicky přijatelný materiál s výbornými izolačními vlastnostmi. Srubové stavby mají nejen esteticky atraktivní vzhled, ale také poskytují vysokou tepelnou izolaci a dobrou akustiku. Při výstavbě srubových staveb se využívá principu suché montáže, což znamená, že sruby jsou vyrobeny přesně na míru a následně přivezeny na místo a sestaveny dohromady. Tento způsob stavby je rychlý a umožňuje minimalizovat stavební odpad. Srubové stavby se často využívají při výstavbě horských chalup, rekreačních domů nebo ekologických staveb. Jsou oblíbenou volbou kvůli svému rustikálnímu vzhledu, příjemnému prostředí a udržitelným stavebním praktikám. Srubové stavby mají mnoho výhod (dobrá tepelná izolace, příjemná atmosféra v interiéru, estetika). Nicméně, je důležité dbát na správnou údržbu, včetně pravidelného nátěru a kontrolu na možné dřevokazné škůdce.


Další odpovědi připravujeme
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě