PROVĚTRÁVANÉ FASÁDY

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Fasáda domu je zásadní pro jeho estetickou kvalitu, zateplení zas pro tepelnou pohodu uvnitř stavby. Oba požadavky lze elegantně skloubit pomocí provětrávaných fasád.

Fasáda domu je zásadní pro jeho estetickou kvalitu, zateplení zas pro tepelnou pohodu uvnitř stavby.

Oba požadavky lze elegantně skloubit pomocí provětrávaných fasád. Pod pojmem provětrávané fasády si představujeme způsob zateplení budovy, kdy je mezi vrstvu tepelného izolantu a samotné fasádní úpravy vložena vzduchová mezera. Tento způsob řešení obálky budovy vytváří alternativu ke kontaktním zateplovacím systémům. Pojďme se podívat blíže na to, jak provětrávané fasády vlastně fungují.

Princip provětrávaných fasád spočívá v tom, že finální fasádní úprava je umístěna na samostatném roštu, který je ukotven k nosné konstrukci stavby. Mezi nosnou konstrukcí a roštem je umístěna vrstva tepelné izolace a vzduchová mezera. Hlavní výhody tohoto řešení jsou:

  • 1.Lepší odvádění vlhkosti – U některých domů (obzvláště u těch dodatečně zateplovaných) se můžeme setkat s problémem nadměrné vlhkosti nebo kondenzací vody v konstrukci. Vlhkost může způsobovat plíseň uvnitř stavby a zhoršuje tepelně-izolační vlastnosti tepelného izolantu. Fasády s provětrávanou vzduchovou mezerou často vyhoví i tam, kde kontaktní zateplovací systémy selžou, jelikož umožňují snazší odvádění vlhkosti z konstrukce v důsledku proudění vzduchu uvnitř mezery.

  • 2.Design – Díky samostatné konstrukci roštu jsou možnosti provětrávaných fasád velmi široké. Fasádní desky, panely nebo lamely umožňují vdechnout domu osobitý charakter s velkou estetickou hodnotou.

  • 3.Brání přehřívání – V letních měsících vzduch proudící ve vzduchové mezeře může snáze odjímat teplo z konstrukce, čímž zabraňuje přehřívání uvnitř stavby.

  • 4.Oprava vnějšího pláště – Vnější pohledová vrstva je většinou tvořena fasádními deskami. V případě, že dojde k porušení některé z nich, stačí ji jednoduše vyměnit.

Nevýhodou provětrávaných fasád je vyšší cena v důsledky potřeby dodatečné konstrukce roštu a složitějšího provádění. Obzvláště u některých detailů je třeba důkladně dbát na správné řešení.

Tepelná izolace se provádí z minerální vaty. Vkládá se mezi vodorovné rošty nebo jí lze kotvit pomocí hmoždinek. Z důvodu protipožární ochrany se EPS desky mohou použít jen výjimečně (stanovuje norma ČSN 73 0810). Nosný rošt pro fasádní desky se většinou kotví do nosné konstrukce, ale lze se setkat i s rošty samonosnými. Rošty bývají zpravidla hliníkové. Jako vrchní vrstvu fasády volíme většinou fasádní desky či lamely z různých materiálů (např. keramické, dřevěné, kamenné, cementovláknité, plastové…).

Provětrávané fasády naleznou široké uplatnění i tam, kde klasické kontaktní fasády nikoliv. Navíc toto řešení nabízí spoustu možných kvalitních a designových úprav, tudíž si každý stavebník přijde na své. To vše při zajištění skvělých tepelně-izolačních vlastnostech a příjemného mikroklimatu uvnitř budovy.
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě