JAK SE ZBAVIT VLHKÉ ZDI?

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Často se v domě můžeme setkat s problémem vlhkých zdí

Vlhkost je nutné začít okamžitě řešit. Jak se vlhkosti zbavit?Odstraňte zdroj vlhkosti

Na začátku rozpoznejte zdroj vlhkosti. Vlhkost způsobuje nejčastěji vlhkost vzlínající, případně atmosferická. Té atmosférické se zbavíte relativně snadno. Vzlínající vlhkost může způsobovat vážné problémy.

Ventilace a odsávání

Jestliže vám v místnosti vzniká vlhkost, dá se problém vyřešit ventilací. Cirkulováním vzduchu mimo místnost se vlhkosti zbavíme. K tomu poslouží jednoduchá ventilace, popřípadě výkonnější odsávání. Tyto systémy se využívají zejména v koupelnách či sklepech.

Podřezání zdiva

Na vzlínající vlhkost je nejlepší podřezání zdiva. Tato metoda je nejúčinnější. Nevýhodou je její stavební náročnost a také cena, je totiž dosti drahá.

Ochrana zdi

Problém můžeme chytit i za jiný konec. Stačí zajistit ochranu pro zeď. Takovou ochranou jsou nejčastěji kachličky, popřípadě vodě odolná vrstva na zeď. V takovém případě často zeď dokážeme ochránit, nicméně je důležité ujistit se, zda je ochrana opravdu 100%.

Nepodceňte vlhkost

Vlhkost dokáže být opravdu zákeřná. Zejména při delším působení. Postupem času se nám zeď pod působením vlhkosti může rozpadnout. Vše začíná opadáváním omítky, následně vlhkost pocítí i samotné zdivo.

Jak vlhkost poznat

Někdy můžeme mít v místnosti nadměrnou vlhkost, a přesto to není na první pohled zřejmé. Jedním z příznaků vlhkosti je plíseň. Dá se nějak vlhkost změřit? Ano, jde to, existují tzv. vlhkoměry.
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě