Co vám ušetří starosti a peníze při stavbě nebo rekonstrukci střechy

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Obliba vazníkových krovů v České republice roste a pokud plánujete novou střechu i s krovem, určitě tato možnost stojí za zvážení.


Vazníkový krov

Tento druh krovu se běžně používá v Americe a v západní Evropě. Jeho výhodou jsou především mnohem menší nároky na podíl lidské práce a množství dřeva, což výrazně snižuje náklady na stavbu. U nás donedávna byla pracovní síla poměrně levná, takže finanční rozdíl ve srovnání s tradičním krovem, nebyl tak jednoznačný.

Co je vlastně vazníkový krov

Takový krov se skládá z přehradníkových vazníků. To jsou dřevěné hranoly, už ve výrobě spojené ocelovými styčníkovými deskami. Celá lehká a prostorově vyztužená konstrukce je vyrobená z tenkého řeziva přesně podle stavebního projektu. Tuto práci je třeba přenechat odborné firmě (nejlépe takové, která dělá střechy na klíč), která zákazníkovi ušetří mnoho starostí a času.

Vazníkový krov

Zdroj obrázku Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaznníkový_krov.jpg

Výhody a nevýhody vazníkových krovů

+ U technicky složitějšího řešení krovu vychází vazníkový krov ve srovnání s tradičním jako levnější varianta.
+ Pokud se už v projektu novostavby propočítává zatížení základu domu a stěn pro tento lehký krov, potom jsou celkové náklady na stavbu nižší.
+ Rychlost práce: firma vám během jednoho dne krov přiveze a umístí na místo.
+ Podhled se upevňuje přímo na spodní část vazníků, nepotřebujete další pomocné konstrukce.
+ Profesionální firma vám navrhne krov přímo pro hmotnost vybrané střešní krytiny, s přihlédnutím na povětrnostní a sněhové podmínky v dané lokalitě.
- Domy, které mají takové krovy, nemohou využít podkroví k vybudování obytné nebo skladovací plochy.
- Krov je cenově výhodný pouze do sklonu 30°, s větším sklonem výrazně rostou náklady.

Osvědčená klasika

Z tradičních krovů dnes lidé volí kvůli ekonomické výhodnosti krov hambálkový. Ostatní tradiční krovy mají větší nároky na dřevo, což výrazně konstrukci prodraží.

Výhody a nevýhody hambálkových krovů

+ Využijete podkroví, které může výrazným způsobem zvýšit celkovou obytnou nebo skladovací plochu nemovitosti.
+ Sklon střechy může být vyšší než 30°.
+ Nepotřebujete odbornou firmu s technickým vybavením, které je nutné pro vazníkový krov. Pokud máte zručné tesaře a možnost získat levné dřevo, snížíte náklady pro realizaci.
- Nevyplatí se u střech se sklonem menším než 20°, protože podkroví se potom nedá plnohodnotně využít.
- Pokud jde o překlenutí většího prostoru, je třeba počítat se stavbou nosných zdí nebo sloupů.

Dobré rady závěrem

Pro menší domy obdélníkového tvaru s jednoduchou sedlovou střechou (střecha ve tvaru A) s větším sklonem a požadavky na využitelné podkroví je vhodný tradiční krov. Pro větší složitější tvary střech s mírným sklonem bez potřeby podkroví, se vyplatí vazníkový krov. V obou případech platí, že větší spotřeba materiálu navyšuje cenu. Vždy je proto žádoucí nechat si od odborníků vypočítat zatížení konkrétní střechy vzhledem k sněhovým a povětrnostním podmínkám.

  • Čím má střecha menší sklon, tím více je zatížená pod sněhovou nadílkou.
  • Střechy s větším sklonem mají větší zatížení od větru.
  • Při pořizování nové střechy musíte počítat s váhou střešní krytiny a s případnými dalšími předměty, které mají být na střeše umístěny (např. solární panely).
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě