Kontaktní zateplovací systémy

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Pro zajištění tepelně-technických požadavků budov je třeba vyřešit správnou volbu zateplovacího systému.

Nejběžněji užívaným je systém kontaktního zateplení, který spočívá v přímé pokládce všech vrstev fasády na sebe bez vzduchové mezery, tzn. na kontakt.

Důvodů, proč jsou kontaktní zateplovací systémy nejpoužívanější je několik:

  • 1.Jednoduchost – Oproti ostatním možnostem je provádění kontaktního zateplení jednodušší. Nevyžaduje doplňkové konstrukce ani speciální technologie. Desky tepelného izolantu se lepí a kotví přímo na podklad.

  • 2.Ověřené řešení – Tento způsob zateplování je ověřen dlouhými léty užívání a na výběr je z mnoha dodavatelů a poskytovatelů zateplení (např. ISOVER, Baumit, DEK…). Se zdokonalováním technologií a materiálů je navíc toto řešení čím dál tím účinnější.

  • 3.Tloušťka konstrukce – Ve srovnání s provětrávanými fasádami má kontaktní zateplení menší nároky na tloušťku konstrukce.

  • 4.Minimum tepelných mostů – Jednoduchost provádění se odráží i ve snadnějším zamezení tepelných mostů. Velmi dobře se dají řešit i složitější detaily, ať už se jedná o okenní otvory nebo například napojení svislých a vodorovných konstrukcí.

  • 5.Cena – Jedná se pravděpodobně o nejlevnější způsob zateplování, což úzce souvisí s jednoduchostí provádění.

Problémem při užití kontaktního zateplení může být kondenzace vody uvnitř skladby fasády, čemuž se dá ale snadno předejít vhodným návrhem.

Také pro některé fasádní povrchy, především těžší nebo neprodyšné fasádní obklady může být lepším řešením dvojitá fasáda s odvětrávanou vzduchovou mezerou.

Kontaktní zateplovací systémy dělíme na vnější a vnitřní podle toho, na kterou stranu nosné konstrukce zateplení provádíme.

V drtivé většině případů je lepší využít vnějšího zateplení. Vnitřní zateplení snižuje užitnou plochu uvnitř stavby, zvyšuje riziko kondenzace uvnitř skladby stěny a nevytváří takovou tepelnou pohodu jako vnější zateplení. Je to z důvodu akumulace tepla v konstrukcích, které je v případě vnitřního zateplení znemožněno právě tepelnou izolací. Užití vnitřního zateplovacího systému má opodstatnění pouze u staveb, kde nám záleží na zachování jejich vnějšího vzhledu (historické stavby a památky, pohledové betony, některé dřevostavby).

Zateplení se provádí pomocí desek o různých tloušťkách, v závislosti na požadavcích stavby a tepelné vodivosti užitého materiálu. Desky se lepí na připravený podklad a následně se kotví pomocí hmoždinek. Na tepelnou izolaci se poté nanese stěrková hmota, dále síťovina pro přebrání tahových napětí v důsledku tepelné roztažnosti a lepší přilnavosti povrchové úpravy a konečná povrchová úprava (omítka, obklad…).

Izolační desky jsou nejčastěji na bázi pěnových polystyrenů nebo minerálních vláken. V místech vystavených vlhkosti a mechanickému zatížení (zpravidla sokl) je třeba využít desek k tomu speciálně určených, např. z extrudovaného polystyrenu.

Pro běžné stavby se kontaktní zateplovací systémy jeví jako nejjednodušší a zároveň nejvýhodnější. Proto máte-li v plánu zateplovat, rozhodně tuto variantu pečlivě promyslete.
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě