Pergoly patří mezi klasické zahradní struktury už od starověku

Stejně jako v antice, tak i dnes se používají hlavně jako skrýš před dotěrnými slunečními paprsky, případně před nepříjemným deštěm. Toužíte-li po zahradním odpočívadle, tato konstrukce by vám doma neměla chybět.

Pergola – dekorace i praktický prvek na zahradě

Pokud zrovna nepatříte k milovníkům vyrábění čehokoliv, nejspíše vám nezbude nic jiného, než si pergolu koupit. V současnosti se dají sehnat i docela pěkné kousky za sympatické ceny.

Když dáte hledání hodně velký časový prostor, dost možná nebudete muset sahat do finančních rezerv určených na dovolenou. A i kdyby. Do Chorvatska můžete letět někdy jindy, na Macháči je taky krásně. Z pergoly se ale budete moci radovat každý den v roce.

Vyberte správnou velikost

Obecné platí – čím větší, tím dražší. Otázkou však je, jak moc rozměrnou pergolu skutečně potřebujete. Velká konstrukce má smysl pouze v případě, že rádi konáte velké sešlosti a zároveň máte na zahradě dostatečné množství prostoru.

Není nic horšího, než si něco objednat a pak zjistit, že mi to nevleze domů. V tomto ohledu je potřeba se na věci dívat střízlivě a trochu tlumit své megalomanské sny.

Dřevo nebo hliník?

Co se týče materiálu, je zde docela široký výběr, ale poptávka je největší hlavně po dřevě, respektive hliníku.

Milovníci klasiky určitě dají přednost dřevěné pergole, která se prostě do zeleného prostředí zahrady hodí nejlépe. Má to však jeden háček. Dřevo je přírodní materiál, díky čemuž snadno podléhá zkáze. Slunce, vítr, déšť i sníh se o to rádi postarají. Je tak potřeba se o dřevo dostatečně dobře starat. Z kraje jara a pak ke konci léta je dobré takovou pergolu ošetřit speciálními nátěry. Není to žádná řehole, ale super příjemnou povinností to asi nazvat také nejde.

Hned po dřevu je v tomto segmentu nejpopulárnější surovinou hliník. Hliníkové pergoly nemají sice tak příjemný rustikální vzhled jako dřevěné varianty, ale rozhodně jim nechybí elegance. I když kovové zabarvení může někomu vadit, se zeleným prostředím zahrady vyloženě nekoliduje. Záleží hodně na nejen na designu konstrukce, ale i architektuře zahrady.

Stavebnicové typy jsou levnější

Valná část zájemců o zastřešení si objednává pergoly ve formě stavebnice. Tyto prefabrikáty jsou totiž daleko levnější, než konstrukce dělané na míru. Dají se také poměrně dobře poskládat, skoro jako lego, ale pokud nemáte s podobnými věcmi žádné zkušenosti, raději nechte sestavení a instalaci pergoly na dodavateli. Očekávejte ale, že si za tuto službu připlatíte.

Pergoly ušité na míru mohu být i několikanásobně dražší, ale na druhou stranu obvykle dokonale zapadnou do prostředí. Některé firmy dokonce pro tyto účely zaměstnávají i zahradní architekty. Ti jsou schopni sladit všechny detaily do jednolitého celku, což je u stavebnicových modelů hodně složité, často spíše nemožné.

Dřevěná pergola cena

Každá pergola je jiná, navrhneme nejvhodnější technologické řešení, naceníme materiál a práci. Kontaktujte nás.

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů

Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě