DŘEVOBETONOVÉ STROPY

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Dřevobetonové stropy se dosud používaly zejména při zesilování stávajících stropů s dřevěnými stropními nosníky.

Velkou perspektivu však mají i v případě dřevobetonových stropů vícepodlažních dřevostaveb.

Dřevobetonové stropní konstrukce lze v současné době provádět různým způsobem. S betonovou deskou se nemusí spřahovat jen dřevěné nosníky z rostlého či lepeného dřeva , ale i desky z dřevěných lamel .

Spřažením betonové desky s dřevěnými nosníky nebo deskami pomocí různých spřahovacích prostředků lze výrazně zvýšit tuhost i únosnost stropní konstrukce .

U průmyslově vyráběných dřevostaveb vyvstal požadavek vyrábět stropy alespoň částečně prefabrikované, v lepším případě úplně prefabrikované, aby se vyloučil mokrý proces na stavbě, urychlila se celková doba montáže a tím se zefektivnil a zlevnil celý proces výstavby. Této problematice se dosud věnovala celosvětově jen malá pozornost a vzniklo jen několik málo použitelných technik .

Souběžně s vývojem stahovacího prostředku byla zpracována myšlenka pro vlastní aplikaci do kompozitního průřezu tak , aby byl splněn základní požadavek snadné a ekonomické průmyslové výroby. Podstata tohoto technického řešení spočívá ve spojení dvojice dřevěných nosníků z rostlého dřeva obdélníkového průřezu pomocí ocelových desek s oboustranně prolisovanými trny takovým způsobem, aby část z šířky ocelové desky přečnívala přes horní okraj dřevěných nosníků. Tento přesah je následně zalit směsí z hutného betonu, čímž vznikne kompozitní dřevobetonový průřez. Dimenze dřevěných nosníků a tloušťka betonové desky vychází ze statického a dynamického výpočtu konstrukce. Dimenze, počet ocelových desek a jejich umístění je po délce nosníků a výškové umístění desky v průřezu vychází ze statického a dynamického výpočtu konstrukce. K zalisování ocelových desek se používá speciální lisovací zařízení.
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě