Montované domy - blog

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Stojí za to stavět jinak? Montované domy jako alternativa k tradičnímu bydlení

Zatímco se mnozí stále hlásí k myšlence, že tradiční způsob je nejméně rizikovým způsobem stavby domu, to už dnes neplatí. Tradiční přístup už prostě není nejlepší způsob, jak dnes zvládnout riziko při budování vlastního domu. Subdodavatelé jsou zaneprázdněni a trpí extrémním nedostatkem kvalifikované pracovní síly. Montované domy se stávají stále oblíbenějšími, protože nabízejí funkční, moderní a ekologické řešení.

Rychlý, pohodlný a funkční montovaný dům, ideální řešení pro rušný životní styl

Koncepce montovaného domu se stává stále populárnější. Technologie spočívá ve výrobě komponentů, jako jsou stěny nebo střešní panely, které se pak dodávají jako polotovary a jsou smontovány na místě. Existuje stále více nadšenců této předvýrobní technologie, zejména těch, kteří nejsou ochotni čekat roky, než postaví svůj dům snů, jak je to obvykle v případě tradičního domu.

Vysoká kvalita a trvanlivost jsou zaručeny

Složky panelového domu, např. stěny a stropy, jsou vytvořeny ve výrobní hale, což výrazně urychluje proces výstavby. Výrobní strojní zařízení vysoké kvality zajišťují přesnost při výrobě polotovarů, které podléhají přísnému hodnocení kvality před opuštěním závodu.

Úspory času

Trvá až několik dní, než se vyrobí polotovary a až několik týdnů, než se sestaví. Je to rychlé tempo ve srovnání s přibližně dvouletým procesem budování tradičního domu. Úspora času, komfort investora, vysoké standardy energetické účinnosti v kombinaci s dodržováním norem v oblasti životního prostředí a špičkové moderní stavební technologie zaručující kvalitu a trvanlivost - to jsou základní koncepty modulového panelového bydlení.

"Dům na klíč" za šest měsíců? Je to možné!

Další nepopiratelnou výhodou je skutečnost, že nepříznivé povětrnostní podmínky, například déšť nebo sníh, neovlivňují výrobní proces montovaného domu. Jak již bylo zmíněno, většina výrobního procesu se uskutečňuje v závodě, takže práce na místě je omezena na absolutní minimum. Proto je možné sestavit komponenty i v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Velká variabilita

Různé společnosti nabízejí své vlastní styly montovaných domů. Ale na rozdíl od lidového názoru, montované domy nevypadají úplně stejně. Mohou se měnit ve velikosti a designu a mohou se snadno přizpůsobit představám zákazníka. Mohou být vyrobeny ze stejných materiálů jako tradiční konstrukce a v mnoha případech mají tyto domy i vyšší úroveň řemeslného zpracování.

Montované domy
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě