Co si ujasnit před výstavbou terasy?

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Možnosti umístění terasy


Výstavba teras získala široký záběr. Pohodlné rozšíření domu formou terasy slouží nejen jako dekorace, ale také chrání dům před větrem a slunečním světlem. K domu můžete připojit terasu z jakékoli strany. Pokud je dům určen pro rekreaci, zábavné hostiny nebo sport, je lepší terasu postavit za dům, zajistíte si tak soukromí před zvědavými sousedy a kolemjdoucími.

Veranda by, na druhou stranu, měla být umístěna na přední straně domu. Bude tak sloužit jako taková vstupní terasa. Terasu lze postavit podél jakékoli zdi. Nejlepší bude, když na ní budete mít vstup z obývacího pokoje nebo kuchyně. Pokud to oblast kolem domu umožňuje, terasové rozšíření může být uspořádáno podél jeho celého obvodu. Nejvhodněji zvolená minimální šířka pro komfortní terasu je 150 centimetrů.

Co si ujasnit před výstavbou terasy?Další možností je střešní terasa, což je neobvyklá možnost uspořádání takového rekreačního místa. Původní stavba domu však značně komplikuje design. Je třeba vzít v úvahu vlastnosti materiálu stěn, a především pevnost střechy. Dřevěný dům nemusí být schopen odolat těžké konstrukci s nábytkem, proto je možné realizovat střešní terasu pouze na cihlové domy nebo domy z prosyceného betonu. Zvláštní pozornost by měla být věnována bezpečnosti a vysokému, stabilnímu zábradlí.

Co si ujasnit před výstavbou terasy?

Velikost a design

Optimální velikost terasy je 2 x 4 metry. Na ní se může pohodlně pohybovat rodina o 4 lidech, aniž by cítili nedostatek prostoru. Na terasu můžete dát malý stůl plus několik židlí, police s nádobím, a dokonce i pohovku. Pro skupinová setkání, tance nebo večírky je potřeba minimálních rozměrů 7 x 2,5 metru.

Tvar terasy jakéhokoli typu závisí na preferencích a finančních schopnostech majitele domu. Zohledněny jsou také půdní prvky, klimatické podmínky regionu, návrh hlavních budov a další faktory. Nejčastěji se budují obdélníkové terasy. Tato možnost je oblíbená díky své jednoduché instalaci a funkčnosti. Potíže vznikají při stavbě kulaté, lichoběžníkové, oválné či víceúrovňové terasy. Střešní podpěry pro tyto konstrukce jsou vyvinuty podle speciálního designu. Na takovou terasu, případně balkon si budete muset zavolat specialistu, který se takovými výstavbami zabývá profesionálně.

Co si ujasnit před výstavbou terasy?
Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě