Jak postavit plot, jak vybrat zástěnu

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218

Jak postavit plot, jak vybrat zástěnu


Stavba plotu není nijak složitá. Zvládnete to i svépomocí


Podhrabové desky slouží jako náhrada podezdívky, umocňují bezpečnost plotu. Jsou to vlastně panely, které se postaví na urovnanou zem a uchytí na sloupky pomocí držáků. Mají různou délku a různou velikost. Vyrábí se s různými příměsemi. Klasické šedé nebo také s drobnými kamínky. Plastová podhrabová deska může být dobrou alternativou ke klasickým betonovým podhrabovým deskám. Životnost této desky je minimálně 10 let. Jednoduše se s ní manipuluje a snadno se přepravuje. Má nízkou hmotnost a je pružná, montáž je rychlá a relativně jednoduchá. Podhrabové desky se umisťují na sloupky, které jsou zasazeny v betonu v zemi. Stačí je jen přimontovat. Nad nimi jsou plotové dílce, které se vyrábí z hliníku, dřeva nebo také plastu.

Lamelový plot

je většinou obvyklý způsob, jak oplotit a zastínit vaši zahradu. Laťky jsou nejjednodušší volbou. Dnes se vyrábí nejen ze dřeva, ale také plastu. Velmi moderní jsou hliníkové výplně plotů, které mají různé vzory a tvary. Přes tyto ploty je špatně vidět a mají dobré krytí, jsou však většinou dost nízké. Nosníky plotových polí jsou nasazeny na plotové sloupky a přimontovány. Mohou být i přivařeny. Na vstup se hodí křídlová brána, která je snadno otvíratelná a je možné na ni nainstalovat otevírací automatický systém.

plot

Funkční a dobře vypadající plot

Jestliže toužíte po plotu, který by nehyzdil vaši zahradu a zároveň bránil výhledu a chránil vaše soukromí, doporučujeme využít různé druhy plotových zástěn. Další variantou zastínění je nasadit stromy, které brání výhledu nebo použít umělý živý plot.

plot živý

Různé druhy zástěn

Plotové zástěny se vyrábějí v mnoha provedeních a možnostech. Jestliže máte rádi přírodní materiály, využijete dřevo nebo bambus, případně rákos. Je lehký a vypadá přirozeně. Na hliníkové ploty, které mají výplet, se hodí dát stínící tkaniny nebo úplety. Plotové stínovky a balkonové clony dokáží zastínit sluneční záření až o 90 %. Stínovky a clony jsou velmi účinným prostředkem k zastínění plotů okolo zahrad, hřišť, ale vhodné je také použití na přístřešky a stěny zahradních altánů, pergol a stanů.

Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě