OSB desky - vše co potřebujete vědět

Stavební firma Jiří Štrouf - férová cena +420 603 960 218


OSB desky jsou vynikajícím materiálem pro širokou škálu stavebních projektů. Mají vysokou pevnost a odolnost, jsou snadno manipulovatelné a instalovatelné a mají dlouhou životnost. V následujícím článku se dozvíte jak se vyrábějí, jaké mají výhody a nevýhoda a další důležité informace.


OSB


Výroba OSB desek

OSB desky (Orientované dřevovláknité desky z angličtiny “Oriented Strand Board”) jsou stavební materiál, který se používá při stavbě a rekonstrukcích. Jsou vyrobeny z dřevních vláken, které jsou nejprve rozdrceny na malé kousky a následně smíchány s pryskyřicí. Tato směs je poté vložena do formy a vystavena vysokému tlaku a teplotě, což vede k vytvoření pevné a odolné desky.

Vlastnosti a výhody

OSB desky mají vynikající pevnost a jsou velmi odolné proti vodě i ohni, tudíž se využívají i ve vlhkých prostředích. Díky svému složení jsou odolnější vůči deformacím než klasické dřevěné desky, a proto se využívají na místech, kde je velké namáhání. Materiál má jednotnou strukturu, což vylučuje přítomnost skrytých vadných míst. Desky jsou levnější než jiné materiály, jako jsou například dřevěné desky. Materiál je snadno zpracovatelný a lze ho používat pro různé účely, jako jsou podlahy, stěny, stropy a konstrukce krovů. OSB desky jsou ekologické, protože využívají dřevo, které by jinak bylo nevyužitelné.

Nevýhody

OSB desky mají vyšší hmotnost než jiné materiály, což snižuje jejich snadnost při montáži. Materiál také není vhodný pro účely, které vyžadují velkou estetickou kvalitu povrchu, protože má nepravidelnou strukturu. OSB desky jsou citlivé na měnící se klima, což může vést k deformacím.

Využití ve stavebnictví

OSB desky se využívají ve stavebnictví pro konstrukční prvky, jako jsou stěny, stropy, podlahy a další. Materiál se používá také pro výrobu nábytku, krabic, obalů a dále jako podkladová vrstva pro koberce a další podlahové krytiny. Díky své velké odolnosti se využívají i ve vlhkých prostředích, jako jsou koupelny, sauny a další.

Pokrývačské práce

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Klempířské práce

Práce v klempířství, které nabízíme, jsou především oplechování fasád a střech, lemování komínů. Montujeme veškeré klempířské prvky a systémy. Využíváme přitom různé druhy materiálů (titanzinek, pozinek, poplastované plechy…). Vždy dbáme na kvalitu materiálů i provedených prací.

Tesařské práce

Opravujeme staré krovy, stavíme krovy úplně nové. Samozřejmostí je precizní impregnace dodávaného materiálu proti houbám, plísním a škůdcům. Cenová nabídka a poradenství ZDARMA.

Stavebnictví

Stavební firma Jiří Štrouf Brno. S námi se vaše rekonstrukce nepromění v noční můru. Zakládáme si na spolehlivosti – dodržujeme termíny dle smlouvy, ceny v průběhu realizace stavby neměníme.

Realizace střech

Děláme nové střechy, opravujeme a rekonstruujeme střechy stávající nejrůznějších typů. Nabízíme různé typy střešních krytin – pálené, betonové, plastové, kamenné, plechové… Spolupracujeme s prověřenými dodavateli materiálů (BRAMAC, TONDACH, IKO, CEMBRIT …). Zaručujeme kvalitu a dlouhou životnost střech a střešních krytin, které jsme realizovali.

Opravy střech

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. Objednejte si doktora na střechy, ať už máte jakýkoliv problém.

Plechové střechy na míru

Kompletní realizace plechových střech se zárukou 5 let. Realizujeme všechny druhy plechových střech, pomůžeme vám vybrat tu správnou, protože každá stavba je originální. Někde jsou plechové střechy standardem i pro rodinné domy a chalupy. Největší výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá montáž.

CENÍK pokrývačských a klempířských prací

Kolik stojí střecha? Pokud poptáváte klempířské a pokrývačské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě.

Drobné práce na střechách

Pomůžeme vám při údržbě, čištění, nátěrech, oplechování, olemování komínů, zjišťování stavu a drobných opravách. Pokrýváme střechy tvrdými krytinami (křidlice), plechem, asfaltovými šindeli a přírodní břidlicí. Vyrábíme a montujeme klempířské prvky, vyměňujeme okapové systémy. Měníme a opravujeme staré krovy, montujeme krovy nové. Pracujeme i s pomocí horolezecké techniky.

Stavba krovu

Krovy na míru (sanace, oprava krovů), bezpečná stavba a montáž krovu se zárukou 60 měsíců

Stavba pergoly

Chystáte se vybudovat zahradní pergolu svépomocí? Pokud byste to nezvládli, kontaktujte profesionální tesaře

Ceník tesařských prací

Pokud poptáváte tesařské práce a hledáte ceník, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vám cenu přesně na míru vaší stavbě