Sanace střech

Potřebuje vaše střecha sanaci? Přestavba střechy kvalitně se zárukou 60 měsíců.

Střecha je důležitou čepicí každého domu. Ať už rovná nebo šikmá, každá má svá úskalí. U každé střechy (staré nebo nové) je pak nejdůležitější kvalita materiálu i provedené práce. A to nejlépe zajistíte pečlivým výběrem odborné firmy. Potřebuje vaše střecha sanaci? Nejčastější závady střech jsme pro vás sepsali v článku níže.

Jaké jsou nejčastější důvody pro sanaci?

Poškozená střecha – ať už vlivem počasí, stářím, nesprávným provedením prací, nevhodně zvoleným materiálem…je vždy problém. Ten by se měl řešit co možná nejdříve, protože neřešením problémů se střechou se závažnost vždy prohlubuje. Střecha, do které zatéká časem ovlivní i zbytek stavby a v konečném důsledků i komfort bydlení jako takový. K nejčastějším závadám střechy patří zatékání, k němuž dochází při narušení stávající hydroizolace. Závažné je i špatně provedené nebo vůbec žádné odvětrání střechy, špatně ukotvená střešní krytina , časté je i mechanické poškození střechy, třeba při krupobití. Všechny problémy jsou však řešitelné a na žádný střešní problém nemusíte být sami v případě, že si vyberete odbornou firmu, která problematice střech rozumí a která vám na provedené práce poskytne záruku. Pečlivým výběrem odborné firmy ušetříte své peníze, čas i energii, kterou byste později museli vkládat do dalších oprav v případě, že nastanou komplikace nejčastěji způsobené špatným provedením prací nebo nevhodně zvoleným materiálem.

Zděděná nemovitost je radost i starost zároveň

Zdědili jste nemovitost na překrásném místě? Gratulujeme, teď si můžete začít žít svůj vysněný poklidný život na venkově. Pokud je však nemovitost v zanedbaném stavu, bude potřeba věnovat jí nějaký čas a energii před tím, než usednete na lavičku před domem a budete se kochat hezkým výhledem. Je to i váš případ? V tom případě doporučujeme začít od střechy. K posouzení jejího stavu vždy doporučujeme přizvat si odborníka, který stav střechy analyzuje a doporučí řešení vhodná k její nápravě. V tom lepším případě nebude nutná celá výměna střechy nebo její větší rekonstrukce, nýbrž jen drobné sanační práce, které střeše opět vrátí funkčnost a život.

A co vaše střecha? Potřebuje sanaci?

V tom případě pamatujte, že všechno co proto můžete udělat je pečlivý výběr odborné firmy, která s vámi probere vše potřebné, doporučí nejvhodnější řešení a pak následně i provede všechny nutné práce. Vy tak můžete ušetřenou energii vkládat tam, kde je více potřeba – do rodiny, přátel, koníčků…samozřejmě hlavním kontrolorem práce zůstáváte vy 🙂

Poslední dotazy z poradny, poradím i vám

Zpráva: Oprava střechy. Dobrý den, potřebovala bych provést menší opravu na střeše nad půdní vestavbou – rozbité střešní tašky. Pokud možno co nejdříve. Případně také instalace odvětrávacího dílu. Děkuji za zprávu. S pozdravem A.

Zpráva: Oprava komínů. Dobrý den, potřebujme opravu 5 komínů a části štítové zdi bytového domu (výhledově také umytí a nátěr přední fasády). Společenství vlastníků, Brno. S pozdravem Š. B.

Zpráva: Střecha. Dobrý den, potřebovali bychom na zadní část střechy (do zahrady) nainstalovat 2 řady sněžáků. Délka střechy je cca 13 m. Bydlíme v Brně. Prosím o odhad ceny. Děkuji. S pozdravem J. P.

Zpráva: Poptávka střechy. Dobrý den, poptávám výměnu tašek Brněnka a latí na střeše o ploše cca 75 m2. Dům se nachází v Lelekovicích. Realizace letos – chci následně zateplovat. Prosím o nabídku upřesnění dalších podrobností dle domluvy. Děkuji T. H.

Zpráva: Opravy střechy. Dobrý den, před RD na ulici mám přístřešek pro auto s pultovou plochou střechou krytou kanadským šindelem a s oplechováním. Do střechy zatéká. Mám zájem o opravu, příp. výměnu krytiny. Rozměry 3,90 x 5,10 m. Prosím o Váš návrh na řešení, příp. nabídku. S pozdravem O. M.

Zpráva: Dobrý den, poptávám rekonstrukci střechy na RD Brno-venkov, jedná se o plechovou střechu, výběr dle domluvy, můžete mi udělat cenovou nabídku, popř. se domluvit na prohlídce a termínu práce? Děkuji M.

Zpráva: Odletene tasky. Krasny den preji. Po vichrici nam odleteli tasky ze strechy a byli bychom Vam mooc vdecni, kdybyste nam je prisli co nejdrive opravit =). Jake podklady potrebujete k naceneni? Fotografie? S diky a pratelskym pozdravem, B.