Opravy střech

Potřebujete opravit střechu, střešní konstrukci, krov?

Chcete mít jistotu kvalitně odvedené práce za rozumnou cenu? My vám nabízíme záruku 60 měsíců!

Střecha musí vydržet několik desítek let. Aby to zvládla a vaše bydlení bylo komfortní, pokrývači, klempíři a tesaři musí odvést kvalitní, bezchybnou práci.

Firma Jiří Štrouf staví a opravuje střechy již 20 let. Máme bohaté zkušenostmi, ale také veškerou techniku, kterou pro kvalitně odvedenou práci potřebujeme.  Samozřejmostí je zajištění všech řemeslných prací nezbytných při renovaci střechy. Celou zakázku vám uděláme na klíč. Součástí hodnotné střechy je i kvalitní materiál. Proto pečlivě vybíráme dodavatele stavebního materiálu. Nadmíru důležitá je pro nás efektivita, protože jen efektivní firmy mohou nabídnou svým klientům rozumnou cenu.

Chci fér cenu a záruku 5 let

 

Jak probíhá oprava, výstavba, rekonstrukce střechy, krovu?

Ve zkratce.

Střecha je nejdůležitější částí celého domu. Základem je přesné položení střešních krovů. Tesaři odvádí odbornou práci, hlídají zejména prostorové ztužení konstrukce a správné rozmístění spojovacích prostředků. Klempíři pak zajistí patřičný odvod dešťové vody, aby nezatékalo, nevlhlo zdivo a nevznikaly tak zdraví ohrožující plísně. Pak opět nastupují mistři pokrývači, kteří uloží střešní krytinu. Nesmíme zapomenout ani na povrchové úpravy materiálu, proti vzniku již zmíněných plísní nebo dřevokazných hub.

Počasí a oprava střechy

V létě +36 stupňů, v zimě -28 stupňů, silné bouřky, kroupy, vítr. Počasí je nevyzpytatelné a postupně vaši střechu nahlodává. Je nezbytné i malé poškození včas opravit. Zanedbání může vyvolat problém větších rozměrů, který může mít nepěkný dopad na vaši peněženku. Uděláme na vaší střeše nejen velké opravy, ale i ty drobné, na které si třeba netroufáte sami. Provádíme zateplení střechy a fasád, montujeme střešní žlaby, čistíme žlaby, instalujeme střešní okna, vikýře, měníme poškozené krovy, krytinu a spoustu dalších oprav, které realizujeme jak na šikmé, tak na ploché střeše.

Oprava ploché střechy

U plochých střech, ale také teras či balkonů, je největší problém se zatékáním vody. Často stačí drobná oprava, například klempířských prvků, hydroizolace a vše je v pořádku. Pokud je ale porušení hydroizolační vrstvy rozsáhlejší, nevyhnete se rekonstrukci. Nabízíme vám drobné opravy, respektive prevenci, údržbu vaší střechy, abyste se nákladné rekonstrukci ploché střechy dlouhodobě vyhnuli.

Výměna střešní krytiny

Před výměnou původní krytiny za jinou je nezbytné nejprve spočítat, jestli konstrukce střechy zátěž nové krytiny unese. Doporučujeme při záměně krytiny nahradit všechny latě. Každé dřevo musí být chemicky ošetřeno proti vzniku nepříjemných plísní nebo dřevokazných hub. Nekvalitní dřevěná konstrukce může podstatně snížit trvanlivost šikmé střechy. Samozřejmostí je kontrola krovů, zda nezatéká a jestli dobře funguje odvětrávání půdy.

Jak vhodně vybrat odbornou firmu?

Nechejte si udělat rozpočet nejméně od dvou firem. Do smlouvy na opravu střechy uveďte veškerý materiál, který bude firma potřebovat. Konečnou cenu, za kterou firma opravu udělá a samozřejmě také sankce za nedodržení termínu, kvality. Solidní firma na takové podmínky přistoupí.

Chcete si zadat nezávaznou poptávku? Chcete střechu na klíč?

1. zavolejte, napište, minimálně vám dobře poradíme
2. přijedeme se na vaši střechu podívat a připravíme cenovou nabídku
3. doporučíme vhodný výběr materiálu
4. podepíšeme smlouvu
5. opravíme vám střechu kvalitně a poctivě
6. jsme brněnská firma, ale stavby a opravy střech děláme v celém Česku – Praha, Ostrava, Plzeň…

106

Pošlete jednoduchou poptávku, my vám obratem sdělíme cenu, případně vás kontaktujeme pro více informací.

Zpráva: Dobrý den, poptávám kompletní opravu střechy o ploše 215m, včetně trámů, folie, opravy 3 komínů, okapů, klempířských prací, likvidace odpadu, včetně 1 střešního okna – výlez, kontrolu vazby krovů a střešní konstrukce, atd. Střecha je klasická áčková, jeden štít je přilepen k sousedovi.

Zpráva: Akutní odstranění uvolněných tašek. Dobrý den, potřebovali bychom urgentně odstranit ze střechy cca 8-10 ks uvolněných tašek. V případě spokojenosti domluva plánované rekonstrukce na jaře 2017. Jde o klasickou sedlovou střechu u rodinného domu. Prosím o informaci, kdy nejdříve byste mohli přijet tašky odstranit + představu o ceně zakázky. Předem moc děkuji. J. K.

Zpráva: Rekonstrukce střechy, krovu. Dobrý den, prosím o nezávaznou bezplatnou konzultaci s následnou kalkulací ceny rekonstrukce střechy rodinného domu na ulici Pechova v Brně. Děkuji s pozdravem T. B.

Zpráva: Akutní drobná oprava střechy a příp. domluva pozdější opravy komínu. Akutní oprava (asi prasklý nebo uhnutý hřebenáč nebo taška nebo těsnění pod nimi) – protéká při větším dešti. Neakutní – starší komíny, drolí se omítka, odpadávají kusy. Prosím o odpověď.

Zpráva: Revize střechy. Dobrý den, dlouhodobě řešíme občasné zatečení do domu. Jedna z příčin tohoto stavu je výstavba půdních bytů a špatně odvedená práce stran střechy. Potřebujeme revizi střechy po celém obvodu půdních bytů a hlavně kontrolu míst kolem komínů a jiných, kde je potenciál míst pro zatečení. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem. M. L.

Zpráva: Oprava střechy – výměna prasklých tašek. Dobrý den pane Štroufe, na základě naší dřívější telefonické i písemné domluvy bych se chtěla připomenout s výměnou prasklých tašek a popřípadě s provedením kontroly střechy. Budu ráda když mi dáte vědět jestli by bylo možné opravu provést. Děkuji. A. O.

Zpráva: Oprava strechy – vymena polykarb. desek. Dobry den, rad bych Vas pozadal o zaslani cenove nabídky tykajici se opravy strechy/strisky nad balkonem. Jedna se o byt v Brne, nastavba na panelovem dome, 8 patro, nad balkonem je kovova kontrukce – strecha, která se sklada z 5 polykarbon desek. Predem dekuji, L. Ch.

Zpráva: Drobná oprava. Dobrý den, hledám někoho, kdo by mi opravil, resp. vyměnil prasklou tašku na střeše. Jde o malý bytový dům v Brně, taška je prasklá a zatéká. Bohužel nemám náhradní – tedy pokud máte nějaké staré v zásobě nebo vymyslet, nějaké náhradní řešení( plech??) . Jde o dům ze 30-40 let, tašky jsou původní pálené. Děkuji, s pozdravem J. J.

Zpráva: Jak opravit střechu – výměna dvou trámů. Dobrý den pane Štrouf, v návaznosti na naši předběžnou domluvu ohledně výměny dvou trámů na RD v Soběšicích jsem chtěl požádat alespoň o základní cenovou kalkulaci. Podle naší domluvy s tím předběžně počítám na tento čtvrtek a pátek (případně víkend, dle Vašich možností) s tím, že mám zavolat ve středu 4. 10. S pozdravem P. L. BRNO

Zpráva: Oprava ploché střechy oplechovanáDobrý den, po nedávné vichřici se nám odchlípla na boku střecha. Potřebovali bychom její opravu a také údržbu, neboť střecha je asi 12 let stará. Děkuji za zprávu. Jsme Společenství vlastníků, Brno. Děkuji a přejí pěkný den.

Zpráva: Dobrý den, hledám řemeslníka na opravu střechy naší chaty ještě tento podzim. Při posledním dešti nám do chaty zateklo, pravděpodobně se uvolnily nějaké šindele (asi na dvou až třech místech). Zvažujeme na jaře  její celkovou rekonstrukci, proto bychom byli rádi za nacenění nejen opravy, ale také případně celé nové střechy. Nyní je však na pořadu dne pouze oprava, aby nedošlo přes zimu ke zničení vnitřního dřeva. Jedná se o chatu v Brně, zastavěná plocha cca 30m2, střecha šikmá, dle mého eternitový šindel. Budu velmi ráda za vaši odpověď.