Loading...

Starší dům v novém kabátě

Starší dům v novém kabátě

Novostavby na klíč už přestávají být fenoménem doby. Šikovné počtáře napadlo, že ušetřit na stavbě domu se dá.

Že rekonstrukce staršího domku, který si vyberete v žádané lokalitě, klidně i na samotě, je ideálním řešením. Cena takového domu je nižší (odpadá nákup pozemků), dá se rekonstruovat a bydlet v něm zároveň, navíc plán a postup rekonstrukce majitel ovlivňuje přímo na místě.

Rekonstruujte rychle, kvalitně, levně

Znáte možnosti rekonstrukce vašeho bydlení, vhodného projektanta, řemeslníky nebo stavební firmu? Jak potom dál s vybavením a zařizováním interiérů i exteriérů? Zcela prioritní aktivitou je sestavení termínového a technologického sledu, stejně jako žebříčku stavebních úprav dle důležitosti. Mít a znát vlastní finanční rozvahu i pravidelná kontrola jejího čerpání je hned úkol číslo 2. A pokud nejste právě kutil typu Ferda mravenec – práce všeho druhu, je namístě vybrat odbornou firmu, řemeslníky, architekta, dodavatele. Využít lze kladných referencí, zajímavých recenzí či doporučení spokojených zákazníků.

Proměny k nepoznání

I zcela starý a nevyhovující dům může dostát takové revitalizace, že se změní v super moderní, novodobý, atypický a pohodlný objekt, který nemá konkurenci v domcích řadových zástaveb. Na počátku je však třeba věnovat pozornost hlavním problémům starších staveb – vlhkým zdem, statickým poruchám, zatékání střechou, únikům tepelné energie, nefunkčním podlahám, nevhodně rozestavěným příčkám. To vše hravě posoudí stavební odborník a určí akutnost jednotlivých kroků.

Od střechy krok za krokem

Úniky tepla střechou a případné zatékání napoví, kam investovat nejdříve. O tom, zda jsou v pořádku krovy a latě, zda je nutno pořídit nové tašky či úplně změnit typ zastřešení, by měl rozhodnout odborník. Dokonce je vhodné nechat si udělat více posudků i cenových rozvah. Rozdíly se vyskytnou minimálně při použití jiného střešního materiálu – nezvolit místo tašek pálených betonové či vláknocementové desky? Jaké vlastnosti budou mít střechy plechové, měděné, hliníkové, vícevrstvé? Přednost by měly mít právě ty s vysokou odolností, dlouhou životností, lehké a snadno smontovatelné.

Práce jako na kostele

I když někdy postačí střechu zateplit za pomocí speciální nadkrokevní izolace, rozjíždí se kolotoč prací od rekonstrukce podlah, zateplení obvodových stěn, přerozdělení příček sádrokartonem, nových omítek, rozvodů elektřiny, vody a plynu, revize odpadů, případně nové vodovodní přípojky, renovace dlažby až po novou fasádu, venkovní úpravy a finální vybavování interiérů nevyjímaje.

Nezapomeňte na úřady

Při tom všem shonu nelze nepřipomenout, že své nám diktuje i příslušná legislativa. Místní stavební úřad si žádá minimálně ohlášení stavebních úprav, případně i projekty, a uživatel bez stavebních povolení na složitější přestavby může zapomenout. Máte v merku nějaký zajímavý dům v zeleni? Oblečte ho do nového kabátku, vybavte nábytkem a bydlete si spokojeně po svém a ve svém.

REFERENCE, chcete nás ohodnotit?

20
Přes 20 let zkušeností
60
60 měsíců záruka
100
100% kvalita poskytovaných služeb
100
100% spolehlivost