Splňte si svůj sen

Ne každý má to štěstí a postaví si zbrusu nový rodinný dům.

Ke splnění vašich přání možná postačí vlastnit starší domek či byt v panelové zástavbě, díky vhodné rekonstrukci z něj může brzy dýchat teplo rodinného krbu, může se stát vaším láskyplným, vysněným novým domovem.

Změna je život

Rekonstrukce bytu přináší celou řadu starostí, úkolů, práce, shánění, zvláště je-li nutno začít od podlahy. Stará linolea, umakartové jádro, nevyhovující kuchyňská linka (dá-li se jí tak říkat), spotřebiče, které už něco pamatují, zteřelé okenní rámy a nábytek z první republiky, to vše musí pryč. Nová okna, podlahové krytiny, rozvody elektřiny a vody, nové omítky jsou na spadnutí. Jak ustát všechny tyto změny s ohraničeným finančním limitem? Na počátku cesty stojí poradenství, architekt, plán, nejlépe také 3D návrhy a vizualizace.

Hledejte řešení

Nejdůležitější je vědět, jak chcete žít, jak chcete bydlet, co se vám líbí a co máte rádi. Všechno, co vědět nebudete, vám rádi vysvětlí profesionálové z oboru bydlení. Výběr dodavatelské a zpracovatelské firmy (pokud zrovna nejste architekt, zedník, elektrikář, vodař, podlahář, plynař, malíř a obkladač v jedné osobě) by měl vycházet z kladných referencí, recenzí a doporučení spokojenými klienty, je totiž dost důležitý. Dívejte se také na to, jakou vám firma dává záruku, čím delší, tím je větší pravděpodobnost kvalitně odvedené práce. Potom renovace staré koupelny, změny v obytném prostoru a nové příčky nebudou obávanou noční můrou. S využitím sádrokartonu a šikovnými českými ručičkami profesionálů vše půjde jako po másle!

Ideální rekonstrukce: nové bydlení na klíč

Před plánováním celé akce je třeba znát všechny požadavky a přání, najít styl nebo kolorit, ve kterém se ponese veškerý renovovaný interiér. Klíčem k dokonalosti je skloubení praktičnosti s estetickým cítěním, je však třeba akceptovat předem určené zásady, dodržení správných technologií a veškeré práce kontrolovat či sjednat stavební dozor. Chybou rozhodně není objednat komplexní přestavbu od jediné renomované společnosti, zákazník tak nepřijde o čas, který mezitím může věnovat své práci a rodině.

V moderním a nadčasovém stylu

Profesionální realizace od A až do Z znamená celkovou proměnu původního (panelákového) bytu v ideál bydlení na míru a podle přání klienta. Podoba s pohádkou O ošklivém káčátku je čistě náhodná, nikoliv však nemožná. Přejete si něco změnit? Udělejte první krok, rozhodněte se.

4 5 3 P1100081

Jiří Štrouf, stavební práce se zárukou 60 měsíců