Rekonstrukce jádra

Rekonstrukce bytového jádra

V minulém století hromadná bytová výstavba panelových domů přinesla kromě své cenové dostupnosti také celou řadu kompromisů. Snaha o maximální snížení nákladů a rychlou výstavbu se odrazila v miniaturizaci prostoru a použití lehkých stavebních materiálů. Typické pro tuto výstavbu jsou mravenčí koupelny a toalety, které se vyznačují nízkou estetickou hodnotou, neuspokojivou akustikou a minimálním uživatelským komfortem. Původní vybavení koupelen je již za hranicí životnosti a vyvstává požadavek na jejich rekonstrukci.

Rekonstrukcí bytového jádra můžete významným způsobem zlepšit kvalitu bydlení a samotný uživatelský komfort

Kvalitně a vkusně provedenou rekonstrukcí také značně zvýšíte finanční hodnotu bytu. Velmi důležité je věnovat zvýšenou pozornost výběru realizační firmy, která rekonstrukci provede. Nekvalitně provedená práce nejenže vede ke snížení uživatelského komfortu a ke snížení hodnoty bytu, ale rovněž s sebou nese další náklady na opravy špatně provedené práce a zpravidla také další problémy s reklamací. Firmy si zpravidla za svou prací stojí a velmi nerady připouští jakékoliv pochybení. Ideálně se spoléhejte na reference od důvěryhodných osob, kterými jsou vaši dobří přátelé, známí nebo rodina.

Již při samotném plánování rekonstrukce využijte služeb odborníků a nechejte si poradit s prostorovým uspořádáním hygienických prostor. Také si můžete nechat vypracovat prostorové vizualizace nových prostor, které Vám pomohou rozhodnout o prostorovém uspořádání a barevném řešení budoucí koupelny. Současným trendům vévodí jedna větší místnost koupelny s toaletou. Vzniklý prostor je tak vzdušnější a nepůsobí tísnivým dojmem.

CHCI FÉR CENU A ZÁRUKU 5 LET

 

4 20

Samotná rekonstrukce bytového jádra začíná rozebráním původního vybavení a demolicí jádra.

Poté následuje nové vyzdění bytového jádra. Nejoblíbenějším materiálem jsou tvarovky Ytong nebo sádrokarton. Nezbytnou součástí je navedení nové elektroinstalace, vody a instalace nového vybavení koupelny a záchodu. Na podlahu se položí nová dlažba. Stěny se následně obloží keramickými obklady či se vymalují voděodolnou barvou. Rekonstrukce bytového jádra se zakončí finálním úklidem.

Standardní rekonstrukce vyžaduje investici cca 150 tisíc Kč a obvykle netrvá déle než 2 týdny…velmi ale záleží na vašich požadavcích.

 

Poslední dotazy z poradny, poradíme i vám:

Zpráva: Nove bytove jadro na klic. Dobry den, mam zajem o nove bytove jadro druzstevniho bytu v 1NP paneloveho domu. Mam jasnou predstavu, chci kvalitni praci, zadny luxus. Jadro – ytong. Koupelna – sprchovy kout – vyzdeny nebo vanicka z umeleho kamene, umyvadlo+umyvadlova skrinka+zrcadlo, misto a pripojeni na pracku, zebrikovy radiator do zasuvky, WC – Geberit+male umyvadlo. Kuchyne – nova kuchynska linka (bud mi dodate nebo si dodam sama), podlahy vinyl, vymalba na bilo. Chodba – vinyl + vymalba na bilo. Dvere – 3x kovovy ram + 2x kridlo. Vse chci max do 200tis. Termin: cerven 2018 hotovo. Prosim info, zda je vase firma schopna toto udelat. Dekuji M.

Zpráva: Rekonstrukce panelákového jádra. Dobrý den, kupuji byt 3+1, potřebuji rekonstrukci jádra + kuchyňskou linku do konce ledna. Bylo by to u Vás reálné? A jaká by byla zhruba cena rekonstrukce jádra? Děkuji K.