Loading...

Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukcí bytového jádra můžete významným způsobem zlepšit kvalitu bydlení a samotný uživatelský komfort

V minulém století hromadná bytová výstavba panelových domů přinesla kromě své cenové dostupnosti také celou řadu kompromisů. Snaha o maximální snížení nákladů a rychlou výstavbu se odrazila v miniaturizaci prostoru a použití lehkých stavebních materiálů. Typické pro tuto výstavbu jsou mravenčí koupelny a toalety, které se vyznačují nízkou estetickou hodnotou, neuspokojivou akustikou a minimálním uživatelským komfortem. Původní vybavení koupelen je již za hranicí životnosti a vyvstává požadavek na jejich rekonstrukci.

Kvalitně a vkusně provedenou rekonstrukcí také značně zvýšíte finanční hodnotu bytu. Velmi důležité je věnovat zvýšenou pozornost výběru realizační firmy, která rekonstrukci provede. Nekvalitně provedená práce nejenže vede ke snížení uživatelského komfortu a ke snížení hodnoty bytu, ale rovněž s sebou nese další náklady na opravy špatně provedené práce a zpravidla také další problémy s reklamací. Firmy si zpravidla za svou prací stojí a velmi nerady připouští jakékoliv pochybení. Ideálně se spoléhejte na reference od důvěryhodných osob, kterými jsou vaši dobří přátelé, známí nebo rodina.

Již při samotném plánování rekonstrukce využijte služeb odborníků a nechejte si poradit s prostorovým uspořádáním hygienických prostor. Také si můžete nechat vypracovat prostorové vizualizace nových prostor, které Vám pomohou rozhodnout o prostorovém uspořádání a barevném řešení budoucí koupelny. Současným trendům vévodí jedna větší místnost koupelny s toaletou. Vzniklý prostor je tak vzdušnější a nepůsobí tísnivým dojmem.

Samotná rekonstrukce bytového jádra začíná rozebráním původního vybavení a demolicí jádra.

Poté následuje nové vyzdění bytového jádra. Nejoblíbenějším materiálem jsou tvarovky Ytong nebo sádrokarton. Nezbytnou součástí je navedení nové elektroinstalace, vody a instalace nového vybavení koupelny a záchodu. Na podlahu se položí nová dlažba. Stěny se následně obloží keramickými obklady či se vymalují voděodolnou barvou. Rekonstrukce bytového jádra se zakončí finálním úklidem.

Standardní rekonstrukce vyžaduje investici cca desítky tisíc Kč a obvykle netrvá déle než 2 týdny…velmi ale záleží na vašich požadavcích.

Chci fér cenu a záruku 5 let

REFERENCE, chcete nás ohodnotit?

20
Přes 20 let zkušeností
60
60 měsíců záruka
100
100% kvalita poskytovaných služeb
100
100% spolehlivost