Loading...

Proč si nechat postavit dům na klíč?

Proč si nechat postavit dům na klíč?

Co se bydlení týče, tak nejspíš každý chce vlastní domeček se zahrádkou a oplocením.

Na něj bude určitě potřebovat hypoteční úvěr i rozhodnutí, zda si za peníze dům postaví sám nebo si ho nechá postavit tak zvaně na klíč. Jaké výhody a nevýhody přináší stavba domu na klíč, případně jak vybírat firmu pro realizaci stavby?

Výhody stavby domu na klíč

  • -méně starostí jsou lidé, kteří se ve světě staveb maličko orientují a lidé, kteří naopak vůbec ne. A pro ty je nejvýhodnější stavba domu na klíč. Méně starostí však neznamená starosti žádné. Vybrat si budete muset firmu, která vám domek kompletně postaví ( o tom později) a samozřejmě na všechny práce a úkony budete muset i dohlížet. Zato nemusíte shánět materiál a do ruky nemusíte vzít jedinou cihlu.
  • -odbornost pokud si zvolíte vážně dobrou firmu pro stavbu domu na klíč, můžete se také spolehnout na odborné provedení všech prací. Není to první ani poslední dům, která firma postavila, její zkušenosti proto půjdou vidět i na rychlosti odvedení práce a jejím hladkém průběhu.
  • -více času pokud si svůj dům necháte postavit odbornou firmou, nebudete muset na stavbě trávit tolik času. Ti, kteří si svůj dům stavěli svépomocí nám dají za pravdu, že se staveniště stalo jejich druhým domovem.
  • -rychlost provedení stavby je další výhodou, protože se na vašem domku bude pracovat takřka nonstop ne jen ve vašich volných chvílích, a proto stavba poroste jako houby po dešti.

Také si dům na klíč můžete vybrat z katalogu firmy, čímž ušetříte čas i peníze, které byste dali za architekta.

Nevýhody stavby domu na klíč

  • -vyšší cena je bezesporu největší nevýhodou stavby domu na klíč. Sice se nemusíte starat o tolik věcí jako u stavby domu svépomocí a tím i ušetříte spoustu času a energie, nicméně si za to logicky i připlatíte. Neplatíte jen za materiál, ale také za práci firmy. Která by proto měla být co možná nejrychlejší a kvalitní.
  • -riziko špatného výběru firmy další nevýhodou domu na klíč je riziko při výběru firmy. Když si totiž vyberete špatně, mohou nastat nemalé komplikace – pomalý postup, čekání na materiál, špatně provedená práce a podobně.

Jak si vybírat stavební firmu pro stavbu domu na klíč? Jak poznám kvalitní firmu na stavbu, včetně dřevostavby?

Výběr firmy, která vám postaví váš vysněný domov je klíčový. Jedině tak se ze stavby domu nestane noční můra. První co by vás mohlo dobře navést je doporučení spokojených zákazníků dané firmy. Hodně také napoví délka záruky.

Pokud tedy znáte někoho v okolí, kdo si tutéž firmu objednal, nebojte se zeptat. Klíčový je i přístup dané firmy k zákazníkovi, pokud si vás budou vážit už od začátku, budou s vámi plně komunikovat a nebudou mlžit ohledně konečných cen, máte z poloviny vyhráno. Pozor si dejte hlavně na to, aby za všechno zodpovídala jen jedna firma. Vy pak nebudete muset běhat po všech čertech a shánět subdodavatele chybějícího materiálu. Když stavba domu na klíč, tak s minimálními starostmi.

Chci fér cenu a záruku 5 let

REFERENCE, chcete nás ohodnotit?

20
Přes 20 let zkušeností
60
60 měsíců záruka
100
100% kvalita poskytovaných služeb
100
100% spolehlivost