Loading...

Foukaná izolace – TOP 5 výhod, proč do ní investovat

Foukaná izolace – TOP 5 výhod, proč do ní investovat

Foukaná izolace – TOP 5 výhod, proč do ní investovat

Domov by měl poskytnout teplé a pohodlné místo, kde si člověk odpočine, zrelaxuje a bude se cítit v bezpečí. Ovšem tyto idylky může narušit nechtěně unikající teplo, nebo naopak, nepříjemné horko přes vlnu letních veder. Jak si s těmito neduhy člověk může poradit? Už jste slyšeli pojem „foukaná izolace“? V článku se dozvíte výhody tohoto typu izolace.

Foukaná izolace

1. Energie

Divili byste se, kolik korun ročně zbytečně vyletí ven kvůli nedostatečné izolaci. Pokrytí foukanou izolací vám zaručí naprosté a dokonalé vyplnění všech trhlin a otvorů, které se v podkroví a ve střešních prostorech nachází. V létě se tak do domu přes půdní prostory nedostane teplo a v zimě vám to teplo z domu zase neunikne. Díky tomu tak ušetříte spoustu peněz za snížení spotřeby energie.

2. Instalace

Nechce se vám dům izolovat už jen z toho důvodu, že tyto práce trvají dlouho a je kolem plno nepořádku? Foukaná izolace je úžasná v tom, že je velmi rychlá, snadná a vzhledem k tomu, že se aplikuje pomocí transportní trubice, žádný nepořádek nenadělá. A jelikož se skutečně jedná o instalaci, která je hotová během pár hodin, vynachválit si ji nemůžou jak peněženky mnoha domácností skrze ušetřené peníze za montážní práce, tak i stavební firmy.

3. Izolace před hlukem

Pokud máte rádi soukromí a vadí vám hluk z venku, tak foukaná izolace je skvělým řešením, jak se ho zbavit. Nejenom že izoluje hluk zvenku, ale také zevnitř. Jediná podmínka účinnosti je, že musí být provedena velmi kvalitně.

4. Žádná plíseň

Dalším velmi významným pozitivem foukané izolace je i její „vodo-odpudivost“ a odolnost vůči ohni. Nemusíte se tak obávat, že se vám voda začne v podkroví srážet – voda se skrze izolaci odpaří. Tento typ izolace také splňuje nejpřísnější normy požární bezpečnosti – izolace zabraňuje vzduchu, který oheň podporuje.

5. Ekologie

Zajímáte se o životní prostředí a recyklaci? Materiál z celulózové foukané izolace je tvořen ze skartovaných novin a skleněných vláken, které vznikly z recyklace skla.

A jak jste na tom vy s izolací domu? Přemýšlíte o ní nebo si teplo z domu necháváte unikat?

REFERENCE, chcete nás ohodnotit?

20
Přes 20 let zkušeností
60
60 měsíců záruka
100
100% kvalita poskytovaných služeb
100
100% spolehlivost