Bydlení - popis lokality a bytů - Lofty Lochkov

Bydlení – popis lokality a bytů – Lofty Lochkov

O projektu

Developerský projekt Lofty Lochkov je výjimečný architektonický počin. Díky přestavbě starého a zchátralého pivovaru vzniklo 73 nových bytů, z čehož 14 bytů je v nově vybudované novostavbě a zbytek v rekonstruovaném objektu.

Zdroj: http://www.ziprealty.cz/property/lofty-lochkov/

Tento developerský projekt ukazuje současný trend – přestavbu zchátralých pivovarů a továren na moderní byty či pro jiné účely.

Takové budovy zaprvé vyřeší problém zchátralého objektu a za druhé poskytnou bydlení se speciální atmosférou. Developerský projekt Lofty Lochkov zahrnuje celkem čtyři budovy, které jsou ve tvaru čtverce a uprostřed se nachází uzavřené nádvoří. Projekt dbal o citlivý přístup k původnímu objektu, takže zůstal zachován například pivovarský komín a zároveň se podařilo vytvořit bytový komplex v duchu moderní architektury.

Byty

Byty jsou ve velikosti 1+KK až 4+KK. Jedná se o tzv. loftové byty, tedy o byty, která vznikly přestavbou původního objektu, který již nemá využití. Takové byty jsou specifické, nachází se v nich například vysoké stropy či industriální prvky. Jsou vhodné pro osoby, které hledají byt s určitým kouzlem. Typické pro tyto byty jsou také otevřené prostory namísto tradičního rozdělení na mnoho místností. Developerský projekt Lofty Lochkov nabízí byty v cenovém rozmezí 2.010.000 Kč až 6.990.000 Kč a z celkových 73 bytů je 32 stále k dispozici.

Lokalita

Jedná se o poměrně klidnou historickou lokalitu s přírodními památkami. Od otevření jihozápadní části Pražského okruhu se výrazně zrychlila cesta do centra Prahy. Spojení s centrem města je možno také díky MHD, která je lehce dostupná ze Smíchovského nádraží či z Chaplinova náměstí. Pro rodiny s dětmi je velikou výhodou, že se v blízkosti developerského projektu Lofty Lochkov nachází mateřská škola a také park s dětským hřištěm. Pro sportovní typy jsou určeny nedaleké tenisové kurty či fotbalové hřiště. Vedle toho je autem či autobusem lehce dostupné obchodní centrum na Zličíně a Andělu, tudíž je občanská vybavenost tohoto developerského projektu na vysoké úrovni. V Lochkovu se nachází také zámeček s věžičkou z roku 1399, kde v současnosti sídlí místní mateřská škola. Pro milovníky přírody je velkým lákadlem Slavičí údolí. Jedná se o přírodní rezervaci, která je poměrně těžce přístupná, takže tam obvykle panuje ničím nerušený klid. V okolí Lochkova se nachází také několik nalezišť zkamenělin, takže na své si přijdou i paleontologičtí nadšenci. Jak je vidět, jedná se o velmi atraktivní lokalitu, kde si přijde každý na své.

 

Skleněné dveře do vašeho interiéru, sprchové kouty přímo od výrobce výhodně